Cupa României: Eșec la limită în deplasarea de la Zalău

CS Unirea Dej a  fost învinsă cu 3-2 în meciul disputat în deplasare în sferturile de finală ale Cupei României, în fața vicecampioanei României și a deținătoarei cupei.

Gazdele de la Zalău au condus cu 2-0 și au crezut că au meciul în mână și nu pot pierde, însă Unirea a revenit excelent în meci și a egalat situația pe tabelă.

După două seturi câștigate de Volei Municipal la 21 și 22, Unirea s-a impus în următoarele două runde la 22, trimițând meciul în setul decisiv.

Aici, Zalăul a avut mereu avantaj și deși echipa lui Ovidiu Macarie a ținut mereu aproape pe tabelă, Unirea n-a putut să treacă la conducere. S-a încheiat 15-12 și 3-2 la general, dar dejenii păstrează încă speranțe în vederea meciului retur ce se va desfășura în 24 februarie la Dej.