Un punct obținut în deplasare la București

CS Unirea Dej a obținut un punct în meciul disputat sâmbătă în deplasare cu CSM București,  fiind învinsă cu 3-2 într-un meci contând pentru etapa a 19-a din Divizia A1 la volei masculin.

Echipa pregătită de Ovidiu Macarie și Tibor Szilagyi a reușit să scoată un punct în deplasare, în urma unui meci extrem de disputat, încheiat la finalul a cinci seturi echilibrate.

Bucureștenii au preluat conducerea pe tabelă, cu 25-18 în primul set, Unirea a egalat după ce a luat al doilea set la 23, pentru ca în setul al treilea gazdele să se impună cu 25-22.

Unirea a tras tare și în setul al patrulea, impunându-se cu 25-18, însă n-a mai avut forța să reziste și în decisiv, unde CSM București a câștigat cu 15-9.

Pentru etapa viitoare, Unirea Dej așteaptă vizita unei alte echipe bucureștene, Dinamo. Meciul se va disputa miercuri, 9 martie, în Sala Sporturilor din Dej.