Unirea Dej încheie cu o victorie sezonul regulat

CS Unirea Dej a câștigat, mai ușor decât se credea, partida cu Arcada Galați, în ultima etapă a sezonului regulat din Divizia A1 la volei masculin.

Considerată favorită certă în această întâlnire, echipa gălățeană n-a dat dovadă că este clasată pe locul 3 în clasament, iar meciul a fost la discreția echipei pregătită de Ovidiu Macarie.

Coordonată la fileu de căpitanul Marius Dascălu, Unirea Dej a reușit un meci excelent, punctele câștigate de Andrei Mihalescu, Rocamora sau Dincă făcând diferența pe tabelă.

Unirea a condus ostilitățile în primul set, când s-a impus cu 25-20, pentru ca în setul al doilea să fie condusă de formația oaspete până spre final. Însă dejenii au reușit o revenire de senzație și au dus scorul la 2-0 la seturi, după ce s-au impus la 23.

Setul al treilea a aparținut în întregime gazdelor, care n-au avut parte de o ostilitate puternică din partea gălățenilor, astfel că ultimul set al meciului s-a încheiat 25-17 în favoarea Dejului.