Unirea încheie turul campionatului cu un eșec la Craiova

CS Unirea Dej a înregistrat o nouă înfrângere în Divizia A1 la volei masculin, pierzând și vineri meciul disputat la Craiova cu SCMU, în ultima etapă a turului din campionatul intern.

Dejenii au început cum nu se poate mai prost meciul de la Craiova, fiind dominați autoritar în primul set al partidei, câștigat de olteni cu 25-11.

Abia în setul al doilea au reușit elevii lui Victor Lazăr să mai lege jocul, însă fără să poată să pună reale probleme adversarilor, care au luat setul la 4 puncte diferență.

Setul al treilea al meciului a adus un joc mult mai bun al dejenilor, care au și condus pe tabelă aproape întreaga rundă, fiind egalați abia după al doilea time-out tehnic. Unirea avea 24-23 pe final și putea lua setul, însă craiovenii s-au mobilizat exemplar și au întors scorul de partea lor, impunându-se cu 26-24 și cu 3-0 la general.

Pentru Unirea Dej urmează primul meci din returul campionatului, programat în 10 decembrie în deplasare, în compania vecinilor de la ”U” Cluj.