Unirea, învinsă acasă de Arcada Galați

CS Unirea Dej a pierdut meciul disputat sâmbătă, pe teren propriu, cu liderul clasamentului, Arcada Galați.

Partida contând pentru etapa a VII-a din Divizia A1 la volei masculin a debutat sub dominarea oaspeților. Arcada a cucerit primul set cu diferență confortabilă (17-25), însă Unirea a revenit în runda a doua (25-23) și a echilibrat situația la seturi.

Arcada a dovedit însă că este mai stăpână pe joc, a tras tare în setul al treilea, pe care l-a câștigat lejer, la 16, pentru ca în setul al patrulea să se impună la limită (23-25) și să câștige meciul cu 3-1.

Etapa viitoare, în 7 decembrie, Unirea Dej face deplasarea la Craiova, pentru meciul din cadrul rundei a VIII-a a campionatului intern.