Unirea, învinsă de Arcada Galați în Cupă

CS Unirea Dej a pierdut cu scorul de 0-3 partida disputată sâmbătă după-amiaza în Sala Sporturilor din Dej, în fața campioanei Arcada Galați.

Meciul din Sala Sporturilor din Dej, programat de la ora 17, a început sub nota de dominare a oaspeților, care au reușit să se impună destul de lejer în primul set cu 18-25.

Jocul a fost mult mai echilibrat în runda a doua, când echipa antrenată de Marius Dascălu și Tibi Szilagyi a dat impresia că joacă de la egal la egal cu gălățenii. S-a încheiat însă 21-25 pentru Arcada, care a intrat mult mai determinată în setul al treilea și a închis tabela la 15-25.

Acesta a fost ultimul meci din acest an pentru Unirea Dej. Echipa din orașul de pe Someș va relua pregătirile imediat după perioada sărbătorilor, primul meci din returul campionatului fiind programat în 11 ianuarie, pe teren propriu, cu CSM Câmpia Turzii.