Unirea s-a impus cu 3-0 în deplasare la Cluj-Napoca

După o lungă serie de rezultate negative, CS Unirea Dej a reușit o victorie în campionatul intern, învingând pe ”U” Cluj în deplasare cu 3-0.

Meciul din cadrul etapei a XII-a a Diviziei A1, aducea față în față pe Unirea Dej, echipă clasată pe locul 10 în clasament, cu 7 puncte, și pe ”U” Cluj, formația aflată pe locul 11, tot cu 7 puncte acumulate în acest sezon.

Echipa pregătită de Victor Lazăr și Tiberiu Szilagyi a controlat cu autoritate meciul, doar primul set al întâlnirii fiind unul mai echilibrat, câștigat de Unirea Dej cu 25-20.

În setul al doilea, dejenii au avut o misiune mai ușoară, impunându-se cu 25-17, pentru ca în ultimul set al partidei să încheie soarta întâlnirii în doar 21 de minute, runda finală fiind câștigată cu 25-11 de formația dejeană.

În ultima etapă a campionatului intern care se va disputa în acest an, Unirea Dej va primi vizita celor de la CSM București. Meciul va avea loc sâmbătă, 17 decembrie, în Sala Sporturilor din Dej, de la ora 17.