Unirea s-a impus în deplasare la Cluj

CS Unirea Dej s-a impus cu 3-1 în meciul disputat vineri pe terenul vecinei de la ”U” Cluj.

Meciul, primul din cadrul returului play-out-ului Diviziei A1 la volei masculin, a început sub nota de dominare a dejenilor, care au luat primul set cu 25-18.

La fel de bine a curs jocul pentru echipa antrenată de Marius Dascălu și în setul al doilea, câștigat de Unirea la 23, însă în runda a treia clujenii au revenit în joc, au fost mai preciși la finalizare și au redus din diferență după 25-22.

Setul al patrulea a revenit din nou oaspeților de la Unirea Dej, scor 25-20, care astfel au câștigat meciul cu 3-1. Pentru Unirea Dej urmează meciul din deplasare de la Baia Mare, miercuri 10 aprilie.