cupa romaniei unirea dej cluj

Victorie cu 3-0 și calificare în sferturile Cupei României

CS Unirea Dej a disputat azi, în Sala Sporturilor din Dej, partida din cadrul primei faze, cea a optimilor, a Cupei României la volei masculin.

Adversara Unirii Dej a fost vecina de la Universitatea Cluj, echipă care nu prea a opus rezistență ofensivei dejenilor.

Unirea a cucerit lejer primul set, la 16, pentru ca al doilea set să fie adjudecat de echipa gazdă și mai ușor, la diferență de 11 puncte. În setul al treilea jocul a fost mai echilibrat, dar victoria a revenit tot echipei antrenată de Marius Dascălu, care s-a impus cu 25-20 și un 3-0 clar ce duce echipa dejeană în sferturile de finală ale Cupei României.