Victorie în fața Gloriei Buzău

CS Unirea Dej a câștigat toate cele trei puncte puse în joc în meciul disputat sâmbătă cu Gloria Buzău pe teren propriu.

Partida a început sub dominarea oaspeților, buzoienii reușind să câștige primul set al meciului cu 25-18.

Însă dejenii au revenit rapid în joc, s-au concentrat mai bine în setul secund, impunându-se cu destule emoții, cu 25-23.

Runda a treia a fost dominată de elevii lui Marius Dascălu, Unirea având avantaj de 4 puncte la final (25-21), pentru ca în ultimul set dejenii să închidă tabela la 25-20.

După 3-1 cu Gloria Buzău, dejenii ar urma să joace miercuri în deplasare la Zalău, însă echipa din Sălaj este în carantină din cauza unei epidemii de gripă, astfel că meciul s-ar putea să fie amânat.