Victorie în fața vecinei ”U” Cluj

Sala Sporturilor din Dej a găzduit sâmbătă, 26 octombrie, partida de volei masculin din cadrul etapei a treia din Divizia A1. Unirea Dej a primit vizita celor de la Universitatea Cluj.

Întâlnirea a debutat sub nota de dominare a gazdelor, dejenii făcându-și jocul mai ușor încă din primul set. După 25-19 în prima rundă, setul al doilea a fost mai echilibrat, pe fondul unui joc mai bun al clujenilor, dar tot Unirea a fost cea care a câștigat setul cu 25-23.

Același scor s-a înregistrat și în setul al treilea, dar de această dată cei care s-au impus au fost oaspeții. Pentru a nu pierde cele trei puncte puse în joc, Unirea Dej a turat motoarele în setul al patrulea și s-a impus cu 25-21, câștigând astfel meciul cu 3-1.

Etapa viitoare, Unirea Dej va juca în deplasare, cu SCM Gloria Buzău.